BlogTrabzon Yabancilar Hukuku Avukatı

https://esraaslanlaw.com/wp-content/uploads/2024/04/sumela-1280x853.jpg

Trabzon yabancılar hukuku avukatı yabancıların Türkiye ‘ de olan her türlü hakkının farkında olmasına ve bir yabancı olarak bu haklarını korumasına yardımcı olmaktadır. Trabzon yabancılar hukuku avukatı yabancıların Türkiye ‘ de yaşamak ve hayatlarını idame ettirebilmek için kanuni haklarını gündeme getirir. Yabancıların kendi ülkeleri dışında başka bir ülkede yaşamaları hukuki açıdan biraz daha zor gibi gözükse de alanında uzman Trabzon yabancılar hukuku avukatı ile işbirliği içerisinde olduğunda her şeyin çok kolay olduğunu görecektir.

Dünya, teknolojinin ilerlemesi ve diğer faktörler sayesinde giderek daha global bir yapıya bürünmekte. Bu durum, insanların çeşitli nedenlerle kendi ülkeleri dışında yaşamalarını zorunlu hale getirebiliyor. Globalleşen bu dünyada, yabancılar hukuku alanında sabit kalmak ve gelişim göstermemek imkansızdır. Trabzon’da yabancılar hukuku alanında çalışan bir avukat olarak, yabancı vatandaşlarla ilgili güncel tüm yasaları takip ediyor ve onların Türkiye’de hukuki bir güvence altında rahat etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Yabancılar Hukuku Nedir?

Yabancılar hukuku, bir ülkenin sınırları içinde bulunan yabancı uyruklu bireylerin hak ve yükümlülüklerini düzenleyen bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı, göçmenlerin vize işlemleri, oturma ve çalışma izinleri, vatandaşlık başvuruları, sınır dışı edilme durumları ve daha birçok konuda rehberlik sağlar.

Trabzon Yabancılar Hukuku Avukatı Hi̇zmetleri̇

Trabzon’da yabancılar hukuku avukatı olarak, yabancı uyruklu bireylerin Türkiye’deki hukuki süreçlerini en doğru ve hızlı şekilde tamamlamaları için profesyonel hizmetler sunulmaktadır. Bu sunulan hizmetler şunlardır:

 1. Vize ve Oturma İzni İşlemleri: Yabancı uyruklu bireylerin Türkiye’de yasal olarak kalabilmeleri için gerekli vize ve oturma izni işlemlerinin tamamlanmasına yardımcı olurlar.
 2. Çalışma İzni: Türkiye’de çalışmak isteyen yabancıların gerekli izinleri alabilmeleri için gerekli başvuruları yapar ve süreci takip ederler.
 3. Vatandaşlık Başvuruları: Türk vatandaşlığına geçmek isteyen yabancılara rehberlik eder ve başvuru süreçlerini yönetirler.
 4. Sınır Dışı Edilme Durumları: Sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan yabancılara hukuki destek sağlar ve haklarını savunurlar.
 5. Aile Birleşimi: Aile birleşimi kapsamında yapılan başvurularda gerekli hukuki danışmanlık hizmetlerini sunarlar.

Tüm bu işlemlerin reddolması durumunda Trabzon yabancılar hukuku avukatı ilgili valiliğe açıklacak iptal davası ile tekrar ikamet ya da vatandaşlık iadesi alabiilir.

Trabzon yabancılar hukuku avukatı yabancıların evlenmesi durumunda,konsolosluklardan gerekli evrakların temininde , yeni doğmuş çocuklar için geçici pasaport çıkarılmasında , bankalara hesap açtırmak için gerekli yardım ve danışmanlıkta , Türkiye ‘ den alacağı her türlü gayrımenkulun noter vs. gibi resmi işlemlerinde de gerekli güncel hukuki çözümleri ve garantiyi sunar.

Aynı zamanda Trabzon yabancılar hukuku avukatı olarak yabancıların boşanmasında , kendi ülkesinde boşandıysa tanıma tenfiz yapılmasında , yabancıların yine gözaltı ve ifade gibi durumlarında , yabancıların icra işlerinde, haklarında riskli interpol ilamı olanların bu ilamın kaldırılmasında her türlü danışmanlık ve hukuki hizmeti sunmaktayız.

 

Trabzon Yabancilar Hukuku Avukati Nasıl Çalışır?

Trabzon yabancılar hukuku avukatı 5718 sayılı ” Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanunu ” ve 6458 sayılı ”Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” baş mevzuat olmak üzere 4875 sayılı ”Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu ” , 492 sayılı ” Harçlar Kanunu ” , 5682 sayılı ” Pasaport Kanunu ” 5901 sayılı ”Türk Vatandaşlığı Kanunu”, 6735 sayılı ”Uluslararası İşgücü Kanunu ” mevzuatlarına göre çalışır. Yabancılar hukuku avukatı kanunlara , yönetmeliklere ve hatta temaüle göre yabancının kendi ülkesindeki kadar rahat etmesini sağlayacak yönlendirme ve hukuki bilgi birikimine sahiptir. Sahip olduğu bu bilgiler ışığında gerek mahkemelerde gerek resmi kurumlarda yabancıya hukuki hizmetlerini sunar.

 

Trabzon Yabancilar Hukuku Avukati Hangi̇ Davalara Bakar?

Yabancılar hukuku avukatı yukarda saydığımız mevzuatlara göre herhangi bir hak ihlaline uğrayan yabancılar için yetkili ve görevli olan mahkemelerde dava açar. Yabancılar avukatının bakacağı davalar yabancının yaşadığı hak ihlaline göre değişir. Örneğin Trabzon ilinde ikameti reddolmuş bir yabancı için yetkili mahkeme Trabzon idare mahkemeleridir. Yabancılar avukatı, ikamet reddinin iptali davasını Trabzon Valiliği ( Göç İdaresi ) ne karşı Trabzon idare mahkemelerinde açar.

 

Trabzon Yabancilar Hukuku Avukatinin Ücreti̇ Nedi̇r?

Yabancılar avukatının ücreti her yıl adalet bakanlığı tarafından belirlenen tarifeye görebelirlenir.

 

Yabancilar Hukuku Avukati Hangi̇ Şehi̇rlerde Hi̇zmet Vermektedi̇r?

Yabancı avukatı yabancıların yoğun olarak yaşadığı İstanbul , Ankara ,Trabzon gibi şehirlerde hizmet vermektedir.

Avukata Danışırken Yanınızda Bulundurmanız Gereken Belgeler

Yabancılar hukuku ile ilgili bir konuda bir avukata danışacaksanız, yanınızda aşağıdaki belgeleri bulundurmanız faydalı olacaktır:

 • Pasaportunuz
 • Vizeniz (varsa)
 • Oturma izniniz (varsa)
 • Çalışma izniniz (varsa)
 • Göç idaresinden aldığınız diğer belgeler
 • Evlilik cüzdanınız (aile birleşimi için)
 • Doğum belgeniz (çocuklarınız için)
 • Sabıka kaydınız
 • Diğer ilgili belgeler

 

 

 

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * İşaretli Alanlar Zorunludur.

Şişli/İstanbul
+90 546 971 14 84
info@esraaslanlaw.com

Bizi Takip Edin:

Copyright © Turkuvazsoft Seo Hizmeti 2022